Gebelik

Hamileliğin İlk Aşaması

Siz değerli okurlar için hamileliğin ilk aşaması hakkında bir yazı hazırladım. Yazımda hamilelik nedir, hamilelikte ilk aşama nedir, hamileliğin ilerleyiş aşamaları nelerdir, hamilelik belirtileri nelerdir, gebelikte tehlikeler nelerdir gibi sorulara cevaplar aradım. İyi okumalar dilerim.

Hamilelik

Gebeliğin ilk üç ayı gebeliğin başlangıcıyla başlar. Farkına varmadan bile, onunla ilişkili ustalıklı değişiklikleri hissetmeye başlıyorsunuz. Muhtemelen bildiğiniz gibi, gebeliğin tüm periyodu her biri üç süreli veya gebelik trimesterine ayrılmıştır. Gebeliğin ilk üç ayı, en savunmasız olduğunuz dönemdir.

Gebelik İlk Aşaması ve Belirtileri

Gebelik İlk Aşaması ve Belirtileri

Normalde, özlediğiniz sürece bir ipucunuz yoktur. İlk döneminiz Ancak, düzensiz dönemlere de eğilimli olmanız durumunda bile o zaman belirtiler tamamen kaybolabilir. Sonra doktorunuza acele edin veya hamileliğinizi kendiniz ev hamilelik kitleri yardımıyla teyit edin. Gebeliğin ilk aşaması onaylandıktan sonra çok heyecanlı ve sinirlisiniz. Bununla birlikte, sevinçleri uzun sürmez. Gebeliğinizin ilk üç ayında gevşediğinizde mide bulantısı, garip yiyecekler için istek ve genel bir huzursuzluk hissi geliştirmeye başlarsınız.

Gebeliğin İlerleyişi

Gebelik trimesterinizin ilk aşamasına girerken, bir çalkantı yaşayacaksınız. Duygularınız ve fiziksel rahatsızlıklarınız. Karnınız, büyüyen bebeğiniz için yer açmak için şişmeye başlar ve göğüslerin dolgunluk ve akut mide bulantısı yaşayabilirsiniz. Tamamen yemeğinizden çıkmış olabilirsiniz veya ansızın acımasız bir iştah geliştirirsiniz.

Gebelikte Tehlikeler ve Önlemler

Gebeliğin ilk üç ayı, hamileliğin ilk üç ayıdır Hamilelik süresince tüm bebek evrelerinde en hassas olanı. Mutlu olmak yeterli değil, ilgili risklerden de aynı derecede dikkatli olmalısınız. Bazı bekleyen anneler akut bir mide yanması, kabızlık sorunları, hazımsızlık ve aşırı kusma hissedebilirler. Elbette hamileliğiniz boyunca uyuşukluk hissedebilir ve alt ekstremite krampları yaşayabilirsiniz. Doktorunuzla randevularınızı gözden kaçırmamanız gerekir. Bir nadir olmasına rağmen, aynı zamanda biraz kanamış olabilirsiniz. Bununla birlikte, doktorunuzun gebelik trimester boyunca en yakın arkadaşınız olduğunu unutmayın. Hamilelik sırasında sağlıklı yiyecekler yiyin; Kendinizi şişirilmiş hissetmek için kendinize yiyecek bulaştırmayın. Birkaç küçük sağlıklı yemek yiyin. Baharatlı yiyeceklerden, yağlardan ve dinlenmeden kaçının. Fiziksel olarak vergilendirmeyi önlemek ancak yatağa yatmaktan kaçının! Yürüme ve hafif egzersiz önerilmektedir. Bu süre zarfında sigara ve uyuşturucu önlemek en iyisidir. Sonuçta, zombi değil, sağlıklı bir bebek istiyorsun.

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.