Gebelik

Yumurtalık Kistleri ve Gebelik Arasındaki Farkı Anlama

Siz değerli okurlar için yumurtalık kistleri ve gebelik arasında farkı anlama hakkında bir yazı hazırladım. Yazımda yumurtalık kisti nedir, neden olur, belirtileri nelerdir, gebelik ile farkları nelerdir, hamilelik belirtileri nelerdir gibi sorulara cevap aradım. Kadınlar yumurtalık kisti ve hamilelik belirtilerini karıştırmaktadırlar fakat yazımı okuduktan sonra asla karıştırmayacaksınız. İyi okumalar.

Yumurtalık Kisti

Yumurtalık kistleri ve gebeliğin kafa karışıklığı semptomları nadir değildir. Bu semptomları karıştıran kadınlar suçlamamaktadır, çünkü yumurtalıklarda kistler nedeniyle pozitif bir gebelik testi yapmak mümkündür. Gebelikle ilişkili semptomların çoğu, gecikmiş veya kaçırılmış dönemler, mide bulantısı, kusma, şişmiş karın ve baş dönmesi gibi kistlerle de ilişkili olabilir. Bunun nedeni kistlerin bir kadının vücudunda sahip olduğu fiziksel ve hormonel etkilerdir. Hamil olup olmadığınızı veya yaşadığınız belirtilerin ve belirtilerin yumurtalık kistlerinin bir sonucu olup olmadığını bilmemek sadece sinir bozucu değil aynı zamanda sağlığınız için de tehlikeli olabilir.

Yumurtalık Kistleri ve Gebelik Arasındaki Farkı Anlama

Yumurtalık KistiYumurtalık kistlerinin semptomlarının çoğunun gebelik belirtilerine benzediği halde, bir kadının yaşadığı belirtilerin olup olmadığını bilmek için yardımcı olabilecek bazı şeyler vardır. Yumurtalıklarda kistler olması. Normalde bir kadın, dış gebelik yaşaması gibi gebelik komplikasyonları görmediği sürece gebelik sırasında asla ağrı çekmez. Bağırsaklarınız dolduğunda veya hareket ederken artan eğilimli alt karın üzerindeki keskin pelvik ağrı ve ağrı, yumurtalıklarınızdaki kistlerin varlığının kesin bir işaretidir ve hamilelik değil. Yumurtalık kistlerinden gelen ağrı keskin olma eğilimindedir ve bazen devamlılık gösterir ve bunu yaşıyorsanız, yumurtalıklarda kistlerin belirgin bir işaretidir.

Vajinal ağrı ve lekelenme, genellikle ortaya çıkmayan gebeliğin ortak bir işaretidir Hamileliğin erken aşamalarında. Cinsel ilişki sırasında ağrı yaşamak da yumurtalık kistlerinin büyümesinin bir göstergesi ve hamilelik değil. Buna, pelvik veya abdominal bölgede dolgunluk veya ağırlıkla eşlik edebilir. Bunlar yumurtalıklarda kistlerin bulguları olup kistlerin büyük olabileceğini ve bu nedenle komplikasyon şansının yüksek olduğunu göstermektedir. Ayrıca yumurtalık kisti rüptürünün bir belirtisi olabilir, genellikle muayene edilmediğinde ölümcül olan, çoğunlukla enfeksiyöz ve şoka duyarlı bir kadın bıraktığı için komplikasyon. Mesanenin boşaltılmasında bir güçlük ve bir kadının mesanesini boşaltma sıklığının artması da genellikle kistlerin bitişik organlara baskı yapmaya başladığında ortaya çıkan yumurtalık kistlerinin ortak bir işaretidir.

Yumurtalık Kist Belirtileri

Bu semptomlar olabilir Yumurtalık kistleri ile gebelik belirtileri arasında ayrım yapmanıza yardım ederken, ikisinin arasındaki farkı asla kesin bir şekilde söyleyemezler. Bunun nedeni, özellikle gebelik komplikasyonları ortaya çıktığında, bu semptomların bir kısmı gebelik sırasında ortaya çıkabilmesidir. Aradaki farkı söylemenin tek emin yolu ultrasonografi kullanmaktır.

Devamını Gör

Benzer Yazılar

1 thought on “Yumurtalık Kistleri ve Gebelik Arasındaki Farkı Anlama”

  1. Yumurtalarımin küçük olduğu için klomen verdi doktor ve ovitrelle iğne yaptırdım bu ilaçlar bana kirs yapmış 10 tane yumurtam var ikisi hazırmış soltarafimda hamile kalmak istiyorum olur mu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.