Anne-Bebek

Yeni Doğan Bebeği Bakımı

Siz değerli okurlar için yeni doğan bebek bakımı hakkında bir yazı hazırladım. Bebek bakımı, yeni doğan bebek bakımı noktasında bir çok yazı hazırladım. Bu yazımda da yeni doğan bebeklerin beyin hasarı yaşamaması noktasında neye dikkat etmeliyiz üzerine bir inceleme gerçekleştirdim. Makalemde ayrıca yeni doğan bebekler dikkat edilmesi gerekilenler, beyin hasarını nasıl önleriz, neye dikkat etmeliyiz gibi sorulara cevaplar aradım. İyi okumalar dilerim.

Yeni Doğan Bebekler

Onların kaldırılması ve taşınması sırasında herhangi bir bebeğin kafasını desteklemenin ne kadar önemli olduğunu vurgulamak isterim, çünkü ne kadar hasarın farkında olmadan ne kadar zarara uğradığı bilinmiyor. Küçük ve çaresiz bebekler üzerinde.

Yeni Doğan Bebekleri Beyin Hasarına Karşı Koruyun

Yeni Doğan BebeklerBebeği kaldırmaya başlar başlamaz bir yenidoğanın her annesine bu tavsiye verildiğine inanıyorum. “Başını destekle”. Tüm anneler, bebeğin iyiliği için bunu yapmaları gerektiğini biliyorlar, ancak tehlike şu ki ailelerde bulunan herkes bu tavsiyeye kulak asmıyor ve desteklenmeyen bebek için sadece rahatsız edici değil – çok tehlikeli.

Biri kasıtlı olarak bir bebeğin sağlığını tehlikeye atacaktır, ancak bir çok kişi bunu sadece bebeğin rahatlığıyla ilgili değil, muhtemelen – ve muhtemelen – hafif veya yıkıcı olabilen beyin hasarıyla ilgili olduğunu bilmiyor.

Tehlike Alan veya güçsüzlük, bebeğin beyin omurilikle buluştuğu noktadır. Kafayı desteklemeyen bir sallantı hareketi, nefes kontrolünü yapan omurga kısmına bir miktar zarar verebilir.

Dolayısıyla, sağlıklı bir şekilde doğmuş bir çocuk, bu şekilde kimsenin farkına bile varmadan yaralanabilir. Sonuç, bir dereceye kadar beyin hasarına ve üzerinde çocuğun üzerinde daha zor bir yaşam sürmesine neden olur.

Açık havada dolaşan bebekler ekstra risk altındadır, çünkü genellikle yorgun ve kızgın bir ebeveyn tarafından daha fazla kaldırma ve taşıma ihtiyacı duyarlar.

Şiddetli sarsıntılarla öldürüldüğü düşünülen çocukların beyinlerini muayene eden araştırmacılar, hafif sallanmalara rağmen nefesleri kontrol eden sinir liflerine zarar verebileceğini keşfettiler. Oksijensizlik beyni şişirir ve bir derece beyin hasarına veya hatta ölüme kolayca neden olabilir.

Beyimiz zarar gören insanlardan konuştuğumuzda çoğumuz beyin hasarını aşırı derecede düşündüğümüzü söylüyor;

Aslında bir çocuğun zekasını, tepki hızını, eşgüdümünü veya aslında beynin kontrol etmek için harika tasarlanmış her şeyi etkilemek için yeterince hafif olabilir, ancak bu bile Çocuğun yol açacağı hayat kalitesinde büyük bir farklılık yaratması gereken hasar türüdür.

Yeni Doğan Bebekleri Beyin Hasarına Karşı KoruyunBebeği taramadan önce kaba bir oynamak son derece tehlikelidir ve muhtemelen Yeni bir bebeğin bakımı bunun farkında olmalıdır. Ayrıca, bebekle birlikte yürürken yenidoğan başını kollarında desteklediği zaman daima dikkat etmeleri tavsiye edilmelidir; sebep net bir şekilde açıklanmıştır.

Çok endişe edici buluyorum çünkü kendi vatanım hayatım boyunca çeşitli vesilelerle Görülen insanlar kafayı desteklemeden bir bebeği kaldırdı ve hızlı bir şekilde “Başını destekle” dedi ve bence son derece önemli tavsiyelerle onlardan yardım etmek için orada kimsesi olmayan binlerce bebeği düşünüyorum.

Çaresiz bebekleri güvende tutmak için çaba sarf ediyoruz, tıpkı sağlık üzerindeki tehlikelerle ilgili uyarıların sigaralar ve tütün paketlerine basıldığı gibi bebek bezleri ve bebek formülü üzerine basılmış bir bebeğin kafasını destekleme konusunda uyarı ve tavsiyede bulunmak zorundayız.

Yetişkinler, sağlıklarıyla risk alma konusunda kendi tercihlerini yapar ya da bağımlısı olduklarından uyarıları göz ardı ettikleri halde bebekler bakıcılarına tamamen bağımlıdırlar, bu nedenle bence büyük kardeşler de dahil olmak üzere tüm bakıcıların Bir bebeğin başının tehlikeleri desteklenmiyor açıkça onlara açıklanmıştır.

Bu kuralın sebebini biliyorsak hatırlamak ve bir kurala uymak daha kolaydır.

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.