Sağlık

Sivilce Bakımı

Siz değerli okurlar için sivilce bakımı hakkında bir yazı hazırladım. Yazımda sivilce bakımı nedir, nasıl yapılır, sivilce maske önerileri, sivilceye ne iyi gelir sorularına cevaplar aradım. Sivilce bakımı oldukça sıkıntılı bir süreçtir. Sivilce bakımı gerçekleştirirken karşımıza çıkabilecek bir sürü ürün vardır fakat bizim evde hazırladığımız doğal ve etkili ürünler hepsinden daha değerlidir. İyi okumalar dilerim.

Sivilce Bakımı

Sivilce bakımlarında oldukça hassas ve dikkatli olmanız gerekir. Onları yok etmeye çalışarak daha fazla etrafa yayılmasına neden olabilir ve aynı zamanda kalıcı olarak iz bırakmasına sebep olabilirsiniz. Sizler için dikkat edilecek ayrıntılardan biri mutlaka cildinizi ve özellikle sivilceli kısımlarınızı temiz tutmak olacaktır. Bunun için sabah ve akşam cildinizi temiz tutmaya özen gösteriniz.
Sivilce bakımı yapmak için evinizde doğal ürünler ile kendinize tonikler kullanabilirsiniz. Bunları haftada iki kere ygulamak yeterli gelecektir. Aynı zamanda çok fazla etkisi olan gül suyunu da her gün tonik niyetine kullanabilirsiniz.
Sivilce bakımını kısaca zamanında ve düzenli yaptığınız sürece bu sorun büyümeden yok olup gidecektir. Bu süreçte asla onunla oynamayın ya da sıkmaya çalışmayınız. Kendiliğinden kurumasını ve yok olmasını bekleyiniz. Kendiliğinden kanaması ya da irinlerin dışarıya çıkması sonucu ise temiz bir pamuk ile sadece o kısmı temizleyiniz ve etrafa bulaşmasını sağlayınız. Biraz zor bir bakım olacak ama bunları yapmanız çok daha hızlı ve iz kalmadan bir sivilce sorunu atlatmanıza yardımcı olmuş olacak.

Sivilce Maskesi

Sivilceler genellikle ergenlik dönemi le başlayan ve 40 li yıllara kadar devam eden bir süreçtir. Öyle ki yağlı ciltler bu gibi sorunlar ile daha fazla karşılaşmak zorunda kalırlar ve zaman zaman bu sivilceler izlere yol açarak kalıcı olmaya başlarlar. Oysa sivilse maskesi ile hem daha çıkmadan önlem almış olursunuz hem de var olan sivilceleri kurtulmak için tedavi yapmış olursunuz. Sizlere evde uygulama yapabileceğiniz sivilce maskesini veriyor olacağız ve ne kadar hızlı sonuçlar alacağınızı kendiniz de göreceksiniz.

Gül Yapraklı Sivilce Maskesi

  • 2 su bardağı içme suyu
  • Tamamen doğal olan gül yağı
  • Bir demet gülün yaprakları

Suyun içine gül yapraklarını koyunuz ve kaynatmaya bırakınız. Daha sonra ise altını kapatınız ve içine birkaç damla saf olan gül yağınızdan damlatınız. Bu karışımı eğer mümkünse püskürtecek bir şişeye koyunuz ve sivilcelerinizi sıktıktan hemen sonra bu suyu püskürtüp iyice yediriniz.
Bu karışım ile sivilceleriniz çok hızlı kaybolacak ve iz de kalmayacaktır bu karışımı bir hafta boyunca kullanabilirsiniz.

Sivilcelere Ne İyi Gelir

Sivilceler bir kere çıkmaya başladı mı artı arkası kesilmez. Genellikle alın ve yanak kısmında daha faza çıkan bu kırmızı beyaz irin dolu görüntüler hem kızları hem de erkekleri oldukça üzmeyi başarır. Peki, sivilcelere ne iyi gelir ve neler yapılmalıdır
Sivilcelere iyi gelenlerin arasında ilk önce cildinizi elbette temiz tutmak gelecektir. Özellikle sabahları kalktığınızda ve akşamları uyumadan önce cildinizi duru su ile bolca yıkayınız ve mümkünse gül suyu ile tonik uygulaması yapınız.
Sivilcelere iyi gelen birçok maske bulabilir ama bunları temkinli ve dikkatli yapmalısınız. Bir kez uygulama yaptıktan sonra biraz sonuçları gözlemleyin ve artı sonuç almanızın üzerine devam edin. Bu gibi ciltler bazen reaksiyon gösterebilir ve tam tersi bir etki yaratabilir.
Sivilcelerinizin olduğu dönemlerde kimyasal ürünlerden uzak durunuz. Özellikle evde kendiniz bakım yaparak cildinizi koruma altına alınız. Onları sıkmadan ve en önemlisi alışkanlık haline getirip sürekli oynamaktan vazgeçiniz. Stresten uzak durunuz ve abartılı yağlı yiyeceklerden kaçınıp daha sağlıklı yiyeceklere dönünüz.

 

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.