Sağlık

Sağlıklı Beden ve Sağlıklı Zihin

Sağlıklı Beden ve Sağlıklı Zihin,Sağlıklı bir hayat, iyi bir hayat sürmek için önemlidir. Sağlığımız mutlu bir yaşam için bir ön koşuldur. Biz kendi sağlığımızın mimarıyız. Ya sağlıksız kalmamakta ya da şimdiye kadar yapılan hasarları tedavi etmektedir. Fiziksel uygunluk çok önemlidir. Fitness, göreceli bir terimdir. Bir sprinter, bir müzik öğretmene kıyasla farklı bir derecede uygun olmalıdır. Birinin fitness yapabilmesi için getirebileceği çok daha fazla boyut var. Gerekli fitness seviyesine bağlı olarak, uygun adımları atmalıdır

Sağlıklı Beden ve Sağlıklı Zihin İlişkisi

Bu dünyada beş milyardan fazla insan yaşıyor. Her birimizin vücut yapısı farklıdır. Her bireye ihtiyaç duyulan kalori farklıdır. Bu dünyadaki herkes için ortak bir reçete yoktur. Birkaç örnek alalım. Profesyonel bir tasarımcı için gereken enerji seviyesi, bir taksi şöföründen farklıdır. Kahvaltı için bir tahıl bar kapmak için bir emekçi reçete yapmak saçma olur. Babamın arkadaşı, zincir sigara içen biri 83 yaşında öldü! İnanın bana, onu sağlıklı bir hayat sürmeye teşvik ettim. Sağlıklı bir hayat yaşamak için sigara içmeni tavsiye etmiyorum. Etrafında bulunan heyecan verici bilgilerle taşınmamalı ve günlük yaşamınızda da uygulamaya başlamanız için denize girmeye çalışıyorum. Sağlıklı bir yaşam için tehlikeli.

Fiziksel uygunluk ve sağlıklı yaşam için beş milyar önerimiz olamazken hepimiz için ortak ihtiyaçları belirleyebiliriz. İster bir Olimpiyat şampiyonu ya da ofis katibi; Bir üniforma veya bir kuaför, yalnızca üç uygun adımın atılması gerekir. Yeme alışkanlığınıza, fiziksel zindeliğinize ve zihin için egzersize bakın. Yaşamda defne yapmak için birçok cıvata ile daha da inşa edebilirsiniz.

Zihin Sağlığı ve Beden Sağlığı

Zihin Sağlığı ve Beden SağlığıSağduyumuzu sağlıklı bir hayat sürmek için kullanabiliriz. Bilim, tıp veya fiziksel egzersiz hakkında büyük bilgiye ihtiyaç duymaz. Bunu uzmanlara bırak. Hepimiz yiyeceklerin besin için çok önemli olduğunun farkındayız. Vücudumuz, çeşitli makineler içeren gizemli bir atölyedir. Besin girişi. Makine yiyecekleri işler ve günlük yaşam aktivitelerimizi gerçekleştirmek için vücuda enerji sağlar. Makineye girdi, işleme kapasitesinden fazla ise, açıkçası makine bozulacaktır. Makineye girişin kalitesi makine yapımı için elverişli değilse, makine tekrar çökecektir. Alınan miktar ve miktardan ayrı olarak, zamanlamaya dikkat etmeliyiz. Bir söz vardır. Eminim hepimiz bunu biliyoruz. Kahvaltıyı prens gibi yemeliyiz. Öğleden sonra öğle yemeğini kral gibi yemeliyiz. Gece bir dilenci gibi yemek yemeliyiz. Gece sindirim gücü çok zayıf. Ayrıca gece uykumuzda herhangi bir fiziksel aktivite yoktur. Bu yüzden karın yarı doldurulmasına izin verin. Akşam yemeğine birkaç saat önce yatın. Sabah uyandığımızda bir bardak su alırsak, vücudun günlük işe hazırlanmak için hidrasyon yapmasına yardımcı olur. Vücudumuzu düşünürken arabamıza 4. vitesle nasıl başlayamayız. Hızlı midemiz kesildiğinde 10 saatlik boş mideden sonra sade ve kolayca sindirilebilen yiyeceklerle başlamalıyız. Temelde birinci vitesten başlayıp harekete geçmeliyiz. Benim görüşüme göre fiziksel uygunluğa sahip olmak için 3 kez alımı – sabah, öğleden sonra ve gece yeterlidir. Belki öğle yemeği ve akşam yemeği arasındaki yenileme de dahil edilebilir. Ana itici güç rutin alımın rutin zamanlamasını takip etmektir. Bu sağlıklı bir yaşam için iyi bir reçetedir.

Mide Rahatsızlıkları

Mide Rahatsızlıkları

Midemiz tüm rahatsızlıkların kaynağıdır. Kötü nefesin ana sebebi bile sadece mideden kaynaklanmaktadır. Karnımıza bakmazsak ve dişlerimizi en pahallı diş macunu ile fırçalarız ve ağzımızı en pahalı sıvı ağız yıkamayla yıkarsak, ağız kokusu kaybolmaz. Rutin zamanlamalarda uygun miktar, gıdalar kalitesi alarak midemizi temiz tutmalıyız. Yapılanlardan çok daha kolay söyleniyor, ancak imkansız değil. Suçlu kim olduğunu biliyor musun? Dilimiz. Tadına kulak verirsek, kuantumu kontrol edemeyiz. Bu, tadın tadını çıkarmamız gerektiği anlamına gelmez. Aslında dil sağlıklı yaşam için büyük katkıda bulunur. Yemekten hoşlandığımızda kendimizi iyi hissediyoruz. İyi hissetmek sağlıklı bir hayat belirtisi. Birisi fiziksel zindelik için yalnızca yeşil sebzeler almanızı isterse, bizimle otobur arasında bir fark yoktur. Fakat hüner, ılımlılık sınırını aşmak değildir. Bu, karşı üretken olacaktır. Tadına önem verin ancak dikkatli olun. Yaşamak ve yaşamak için yemek yememeliyiz.

Çoğumuz ince olmanın sağlıklı bir hayat sürdüğüne inanıyoruz. Arkadaşlarımdan biri ince ama kolesterolü var. Bu yanlış bir düşüncedir. Her birimizin vücut yapısı farklıdır. Bir fil at olmaya çalışmamalıdır. Doğa bu şekilde yarattı. Önemli olan, aşırı kilo veya obez veya ağırlık altında olmasını önlemektir. Hasar oluşursa, yoluna devam etmek için uzmana danışın. Bir beden eğitimi uzmanının uygun yönlendirmesi olmadan herhangi bir fiziksel fitness egzersizi yapmayın. Bazen kendi yaptıklarınızı bilmenin uzmanısınız ve yapmayın. Yoga’nın Çin versiyonunu Tai Chi’yi öğrenmeye gittiğim ilk gün usta boynumu saat yönünde ve saatin aksi yönünde sıcak bir egzersiz olarak döndürmemi söyledi. Bununla birlikte, daha önce, benim ortopedik cerrahım, sahip olduğum spondilit türlerinden kurtulmak için boynumu döndürmemesini söyledim. Başkaları için iyi olan bana uygun değildi. Bilgeliğimizi kullanmamız gereken birçok durum olacak. Özellikle fiziksel zindelik egzersizi konusunda dikkatli olmalıyız.

Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı YaşamHayat, bir dizi deneyimdir. Deneyimlerimiz iyi olursa, hayatın iyi olduğunu söylersek, aksi halde hayat kötü demektedir. Zihin, bir tecrübenin iyi veya kötü olup olmadığını belirler. Sağlıklı yaşam, sağlıklı beden ve sağlıklı zihin kombinasyonu ile gerçekleştirilir. Zihin beynimizde yoktur. Zihin, astral vücudumuzda ruhumuz ile bedensel vücudumuz arasında tezahür eden ince bir konudur. Yediğimiz yiyecek, kanla enerjiye dönüştürülür ve en iyi yiyecek parçacıkları ince akıl ve daha sonra daha da belirsiz akıllara ulaşır. Sağlıklı beslenme sağlıklı bir zihin için kesinlikle destek olsa da, zihin için egzersiz de sağlıklı bir yaşam için çok önemlidir. Yoga, beden ve zihin için egzersiz yapmanın en iyi biçimlerinden biri olarak düşünülür. Yoga’nın bir dalı da fiziksel zindelik egzersize sahiptir. Meditasyon zihin için sağlıklı bir egzersiz yapmanın başka bir şeklidir. Bunların uzmanların yardımıyla uygulanması gerekir. Bu beden zekası-zihin kompleksidir. Yukarıdakilerin basit ama etkili bir şekilde anlaşılması ve uygulanması sağlıklı bir yaşama ulaşmak için uzun bir yol kat edecektir.

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.