Sağlık

Kaen Biberi Faydaları

Siz değerli okurlar için kaen biberi faydaları hakkında bir yazı hazırladım. Yazımda kaen biberi nedir, neden kullanılır, faydaları nelerdir, kaen biberi tozu neye yarar gibi sorulara cevaplar aradım. Kaen biberi ve kaen biberi tozunun faydaları saymakla bitmez. Kaen biberi yani arnavut biberi oldukça faydalıdır oldukça da azdır. Yazımda bu konuya dair çok detaylı bir yazı hazırladım. İyi okumalar dilerim.

Sağlığa Faydaları

Mide ekşimesi, deliryum, titreme, gut, felç, ateş, dispepsi, atonik dispepsi, gaz, boğaz ağrısı, hemoroit, kadınlarda menoraji, mide bulantısı, bademcik iltihabı, kızıl meyve ve difteri gibi çeşitli rahatsızlıklar için kullanılan Cayenne biberinin sunduğu en iyi sağlık yararlarına bazılarına bir göz atalım.

Kaen Biberi FaydalarıKaen Biberi Nedir?

Çok kullanışlı güçlü bir bileşik olan cayenne biber şu anda, dolaşımı hızlandırmak ve asiditeyi nötralize etmek için baharat olarak  detoks yapmak için Kullanılmaktadır.

Anti-Tahriş Edici Özellikler

Cayenne, üzgün mide, ülser, boğaz ağrısı, spazmodik ve tahriş edici öksürük ve ishalden kurtulmaya yardımcı olur.

Tıkanıklığı Giderir

Soğuk algınlığı, grip veya alerjiler nedeniyle tıkanmış sinüslerden acı çekiyor musunuz? Kaen biberi tıkanmış mukusu parçalamaya ve taşımaya yardımcı olur.

Migren Başağrısı Önleme

Kaen vücudun farklı bir bölgesindeki ağrı tepkisini uyarabilme yeteneğine sahip. Bu ilk ağrı reaksiyonunu takiben, sinir lifleri tükenmiş bir madde P’ye (sinir ağrısı kimyasalına) sahiptir ve ağrı algılaması azaltılır.

 Salya Üretimine Destek Olur

Kaen, sindirimin önemli bir bileşeni olan ve optimal ağız sağlığını koruyarak tükürüğün üretimini uyarır.

 Kan Pıhtılaşması

Kaen biberi, aterosklerozu azaltmaya yardımcı olur, fibrinolitik aktiviteyi teşvik eder ve kan pıhtılarının oluşumuna neden olan faktörleri önler ve bunların hepsi bir kalp krizi veya inme şansını azaltmaya yardımcı olabilir.

 Detoks Desteği

Kaen bilinen bir dolaşım uyarıcısıdır. Lenfatik ve sindirimsel ritimlerimizin nabzını arttırır. Vücudun ısıtılmasıyla doğal detoksifikasyon süreci hızlandırılır. arnavut biberi ayrıca detoksifikasyon için önemli bir terleme  başlatır. Limon suyu ve bal ile birlikte, cayenne çayı, toplam vücut detoksu için mükemmel bir sabah içeceğidir.

Anti-Bakteriyel Özellikleri

Cayenne mükemmel bir koruyucudur ve geleneksel olarak gıda kontaminasyonunu bakterilerden korumak için kullanılmıştır.

 Eklem Ağrılarının Azaltılması

Kapsaisin adı verilen bir madde çok yüksek oranda barındıran kaen biber, eklem ağrısı için rahatlama sağlayan kimyasal iletimler gönderir.

Zayıflamayı Destekler

Quebec’teki Laval Üniversitesi’ndeki bilim adamları, kahvaltıda biber tüketen katılımcıların iştah tüketiminin azaldığını ve gün içinde daha az kalorili alım yaptığını tespit ettiler. Cayenne ayrıca büyük bir metabolik güçlendirici ve fazla yağ yakarken vücudu yardımcı olur.

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.