Gebelik

Hamilelikte Fitness ve Egzersiz Faydaları?

Siz değerli okurlar için hamilelikte fitness ve egzersiz faydaları hakkında bir yazı hazırladım. Yazımda hamilelik döneminde fitness yapmanın faydaları nelerdir, neye yardımcı olur, egzersiz yapmak hamilelere tavsiye edilir mi gibi sorulara cevaplar aradım. Hamilelik döneminde mutlaka öyle sadece yatarak geçirmeniz ağrılarınızı arttıracak ve psikolojinizi bozacaktır. Bu saydıklarım ve daha bir sürü problemi çözecek olan fitness ve egzersizleri uygulamanızda fayda vardır. İyi okumalar.

Hamilelikte Egzersiz

Hamilelik sırasında sağlık önemlidir. Hamilelik sırasında hafif egzersiz birçok yönden size yardımcı olabilir, özellikle vücudunuzu bebeğinizin doğumuna hazır hale getirme. Hamileliğiniz sırasında egzersiz yapmanın birçok yararı vardır ve bunlar arasında şunlar bulunur:

  • Egzersiz size enerji vermenize yardımcı olur
  •  Dolaşımı artırmaya yardımcı olur
  •  Vücudunu hafif tutmaya yardımcı olur
  •  Aşırı kilo alımını engeller
  •  Gebelikle ilgili hastalıkların önlenmesinde yardımcı olur

Hamilelikte EgzersizSağlığa ilişkin olarak, egzersiz kaliteyi artırmada en önemli olan kalp ve akciğer sağlığını geliştirmeye yardımcı olur. Dayanıklılığa, gebeliğin vücuda yerleştirildiği ve aynı zamanda birçok emek saatinde baş edilmesi için yardıma ihtiyaç vardır.

Egzersiz, kadınlara doğumdan sonra iyileşmelerinde yardımcı olan önemli bir faktördür. Gebeliklerinde bazı egzersiz şekilleri bulunan kadınlar, doğumdan sonra daha iyi iyileşirler, çünkü vücutları zorlanma ve talepler için daha hazırdır.

Çoğu kadın yapabileceklerini bilmemekte ve Hamilelik sırasında yapamam. Bir takım egzersiz yapmak isterler, ancak sık sık ne kadar güvende olduklarını, neleri yapabileceklerini ve en önemlisi kaçınılması gereken şeyleri sorarlar.

Kadınların sıcak, nemli ortamlardan kaçınmaları egzersiz yaparken, su içiyorsa tavsiye edilir Herhangi bir faaliyet esnasında ve sonrasında ve öne çıkan önemli bir öğe, sırtlarında yatarken herhangi bir faaliyette bulunmamak, yerine yanlamış egzersizleri tamamlamaktır. Aynı zamanda sırtını zorlayacak egzersizlerden kaçınmalıdırlar.

Egzersiz fizyologları, egzersiz faaliyetleri tamamlandığında FITT ilkesinin kullanılmasını önermektedirler. Bu FITT prensibi aşağıdakileri içerir:

Frekans

Gebe, haftada en az 3 kez egzersiz yapmalıdır (herhangi bir egzersiz programı için bunları temizleyecek bir sağlık hizmeti sunucusu görmedikten sonra)

Gebelikte Egzersiz Yoğunluğu

Aerobik aktivitenin şiddetinin (yani, ne kadar çalıştığınızın) doğru seviyede olmasını sağlamanın yolu, ‘Konuşma Testi’ni kullanmaktır. Bu, egzersiz yaparken konuşmayı devam ettirip edemeyeceğinizi görmeyi içerir. Eğer yapabiliyorsanız, o zaman uygun bir yoğunluk seviyesindesiniz. Güçlük çekiyorsanız, etkinliğinizin yoğunluğunu azaltın.

Etkinlik Zamanı

Kadınların egzersiz yapmaları gereken süre yaklaşık 15 dakikadır. Kadınlar daha sonra etkinliklerinin süresini yarım saatlik egzersizlere ulaşana kadar 2 dakika arttırabilirler. Bu uzunluk hamileliğinin sonuna kadar sürdürülebilir.

Aerobik faydalar için en iyi egzersiz tipi, yürüme, yüzme veya özel su aerobiktir. sınıflar. Kas güçlendirme ve koşullandırma üzerine yoğunlaşan egzersizler vücut heykel dersleri veya pilatesleri içerir. Dengenin bir sorun olduğu ya da düşme şansı olan etkinliklerden kaçının. Vücudunuzun size söylediklerini dinleyin – acıyor eğer yapmazsanız yapın!

Çoğu kimse bedeninde bir çok farklı değişikliğe dikkat ediyor. Dört ay süresince kadınlar, pelvislerinin ‘gevşemiş’ olduğunu ve uzun süre tek bir pozisyonda oturamayacaklarını fark ettiler; Gelişmekte olan bir bebeğin taşıdığı ağırlık nedeniyle duruşlarının değiştiğini belirtti. Bu değişikliklere ve daha fazlasına vücudu bu değişimler için hedefleyen ve hazırlayan nazik egzersizler yardım edilebilir. Gerilmeler (yogaya benzer şekilde) pelvik, sırt ve boyun ağrısını azaltmak için avantajlı olabilir. Dizzy büyüler / bulantı hamile kadınları rahatsız eder, ancak düzenli egzersiz bazı kadınlarda bu bölümlerin ciddiyetini azaltmaya yardımcı olabilir.Gebelik İlerledikçe Egzersiz

Gebelik İlerledikçe Egzersiz

Kadınlar, gebelik boyunca ilerledikçe, egzersizlerini yerine getirmekte zorlanırlar; zira açıkça gidiyorlar 9 ay ilerledikçe daha büyük bir “bebek çarpması” elde etmek. Hamileliğin farklı evrelerine göre uyarlanmış egzersiz dersleri, miktar ve yoğunluk bakımından genellikle yerel fitness grupları tarafından verilir. Bu egzersiz seçeneklerine bakmak, hem sağlığınız hem de yakında olacak annelerle ağ kurmak için yararlı olabilir.

Ağırlık merkeziniz değiştiğinden, yaptığınız faaliyetlerin türünü değiştirmeniz gerekir, Hem de nasıl yaptıklarını. Kadınlar gebelik sırasında egzersiz yapmayı zor bulabilirler – köpekleri çevredeki bir yürüyüşe çıkmak, sahilde yürürken veya bir parkta almak gibi basit şeyler başlamak için yeterli olabilir. Asansör yerine merdiven basmak, alışveriş merkezine veya alışveriş merkezine girişten uzak park etmek gibi basit şeyleri eklerseniz, gününüze bu şekilde hissetmeksizin egzersizi ekleyebilirsiniz!

Hamilelik sırasında Katıldığınız etkinlikler konusunda temkinli davranın. Öyleyse kendinizi zorlayabilir misiniz? Ve ne kadar temkinli olursunuz? Egzersiz yaparken aklınızda tutmanız gereken şeyleri bilmek, kendinize ve bebeğinize bakmak için önemli bir adımdır.

Ama en önemlisi, kadınlar her zaman bir tıp doktoruna (kendi sağlık bakım sağlayıcısı veya ebe) danışmalıdır; Amaçlanan egzersiz programını, başlangıç ​​aşamasında mı yoksa devam ediyor mı bir program olup olmadığı.

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.