Gebelik

Hamile Kadınlar İçin Cinsel İlişki Pozisyonları

Siz değerli okurlar için, hamile kadınlar için cinsel ilişki pozisyonları hakkında bir yazı hazırladım. Yazımda hamileler cinsel ilişkiye girebilir mi, hamilelerde cinsellik,cinsel ilişki pozisyonları, hamile kadınlarda cinsel ilişki pozisyonları, en ateşli cinsel ilişki pozisyonları nelerdir gibi sorulara cevaplar aradım.En çok sorulan sorulardan bir tanesi de ; hamilelikte girilen cinsel ilişkide prezervatif kullanılmalı mıdır? Bu soruya da ayrıntılı bir açıklama getirdim. Hamilelikte cinsel ilişki doğru karşılanmayan, korkulan bir olgudur fakat yazımda değindiğim noktalara dikkat ederseniz herhangi bir sorun yaşamazsınız. İyi okumalar.

Hamilelikte Cinsellik

Östrojen ve progesteron seviyeleri yükseldiğinde, libidoyu artıran vücudunuzdaki değişikliğe neden olurlar. Özellikle östrojen, uterusunuza (ve tüm pelvisinize) kan akışını artırmak gibi hamilelikle ilgili fonksiyonlara hizmet eder, ayrıca vajinal yağlanmayı artırır ve göğüslerinizdeki ve meme başınızdaki hassasiyeti artırır .

Hamile Kadınlar İçin En İyi Cinsel ilişki Pozisyonları

Hamilelikte CinsellikHamilelik normal ilerlediği sürece, istediğiniz sıklıkta cinsel ilişkide olabilirsiniz (bazı istisnalar, düşük veya erken doğum  olabilir).

Özellikle birinci trimesterde, bazı kadınların cinsel ilişkide kanaması yaşaması oldukça yaygındır. Bunun nedeni, serviks içindeki kılcal damarların normal şişmesi, seks sırasında tahriş olduğunda patlayabilir. Böyle lekelenme veya kanama genellikle endişe etmeniz gereken bir şey değilse de, bunu doktorunuza veya ebeye sormanı lazım.

Dahası, normalde bebeği seks sırasında incitme şansı yoktur, çünkü amniyotik sıvı ve rahim ağzınız onu korur. Ancak buraya dikkat: Oral seks yapıyorsanız, eşiniz vajina içine hava üflememeli, çünkü hamilelik sırasında bir hava kabarcığının kan damarını tıkamasına neden olabilir.

Eski cinsel birleşme pozisyonlarının çoğunu unutun artık hamile iken farklı pozisyonlar devreye giriyor bu pozisyonlar bir göz atalım:

  • Kuyruk atma: Arkanızda onun yanında yan yana uzan. Bu, daha sığ penetrasyon sağlar.
  • Yatağın yan tarafı: Sırt üstü dizlerinizin bükük ve ayaklarının kenarında yatağınızda yatıyorsunuz. Size karşı karşıya duruyor. Sanki klasik misyoner gibi, ama vücut ağırlığını üzerinize çekmeyecek.
  • Salon aşkı: Karnınız arkasına dönük bir kanepede diz çökün: Destek için kollarını kullan. Arkadan nüfuz ediyor.
Devamını Gör

Benzer Yazılar

0 thoughts on “Hamile Kadınlar İçin Cinsel İlişki Pozisyonları”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.