Gebelik

Gebelik Belirtileri

Siz değerli okurlar için gebelik belirtileri hakkında bir yazı hazırladım. Yazımda gebelik belirtileri nelerdir, gebelik belirtileri ne zaman başlar, gebelik ağrılarıyla regl ağrıları birbirine benzer mi gibi sorulara cevaplar aradım. İyi okumalar dilerim.

Gebelik Belirtileri

Bir gebelik planlıyorsanız, gebe kaldıktan sonra karşınıza çıkan her gebelik belirtisine dikkat edin. Hamileliğin bu belirtileri, gebeliğinizin farkında olmanızı sağlamak için vücudunuzdan dışarıya gönderilen sinyallerdir. Bu semptomlar, gebe kaldıktan birkaç gün sonra başlayacaktır. İlk gebelik belirtiniz bir şey olabilir. Cevapsız bir dönem veya bulantı hissi, kramp veya şişkinlik hissi olabilir. Hangi semptomların gebelik semptomları olarak kabul edileceğini ve hangi semptomların ortak sağlık bozukluğu olarak kabul edileceğini merak ediyorsanız, hamilelik semptomu hakkında ayrıntılı bilgi edinin. Sonuçta, bir gebelik semptomu, bir doktora danışmanın veya gebelik testi yapmanın zamanının bir göstergesidir.

Gebelik Testi Ne Zaman Yapılır

Gebelik Testi Ne Zaman Yapılırİş yükleriniz nedeniyle uygunsuz bir diyet veya stres yükü nedeniyle adet döneminiz sarkmış olabilir. Peki cevapsız dönemler semptomu tek başına gebeliği onaylamak için güvenilir bir durum oluşturur mu? Vücudunuzda ve yaşam tarzı alışkanlıklarında fark edeceğiniz çok sayıda değişiklik düşününce. Gebeliği çok erken bir aşamada tespit etmek için gebelik sağlandıktan hemen sonra yaşadığınız her gebelik belirtisini not edin. Hamilelik semptomlarının farklı kadına farklı sekans, dönem ve yoğunlukta ulaşması olasıdır. Bu nedenle, arkadaşınızın maruz kalmış olabileceği bir belirti bulunmaması, genelde kabul etmemeniz durumunda üzülmeyeceğinize dair bir işaret değildir. Bu gebelik semptomlarının tek başına ya da gebeliğin diğer erken semptomlarının eşlik ettiği düşünülmektedir. Örneğin, implantasyon kanaması veya vajinal lekelenme, karın krampına eşlik edebilmektedir.

Gebelik Belirtileri Nasıl Anlaşılır

Belirtiler hakkında açık fikiriniz bir gebelik semptomunu ayırt etmenize yardımcı olacaktır Ortak bir sağlık bozukluğundan. Yine de gebeliğinizi teyit etmek için doktorunuzun gözlem altındaki her belirti getirmeniz daha iyi. Aşağıdaki ilk gebelik belirtileri, gebelik belirtilerini tanımlamada size net bir fikir verecektir.

Vajinal Spotting – Döllenmiş yumurta, fallop tüpünden rahminize geçer ve rahmin iç duvarına yapıştığında Bu hamilelik semptomu tarafından bildirilecektir. Gebe kaldıktan 3-4 gün içinde hafif vajinal kanamalar olacak. Bu kanama uterustaki yumurtanın implantasyonundan kaynaklandığından, doktorlar onu implantasyon kanaması olarak adlandırıyorlar. Bu kanamanın rengi açık pembemsi veya kahverengi olacağından bunu herhangi bir başka sağlık bozukluğu değil gebelik semptomu olarak tanımlayabilirsiniz.

Karın Krampları – Krampların başlangıcı, embriyonun uterusa bağlanmasını da gösterir. Embriyonun rahim iç astarına tutturulması rahim içindeki bağları fetüsün büyümesine uyacak şekilde genişletir. Bu tür genişleme, menstruasyon sırasında hissettiğiniz gibi, karnınızda size kramp veren bir his verebilir. Bununla birlikte, keskin ve akut kramp ağrı negatif bir gebelik belirtisidir, derhal doktorunuza danışın.

Sabah Bulantısı – Sürükleyici hormonal değişiklikler, her gün düzenli aralıklarla atılmanıza ve sizi kusarsız ve mide bulandırıcı hissetmenize neden olabilir. “Sabah hastalığı” isminin aksine, bu semptom sabahın her saatinde herhangi bir zamanda ortaya çıkabilir. Doktorlar bunu olumlu bir gebelik belirtisi olarak görüyorlar. Sık idrara çıkma, şişmiş göğüsler, bayılma, cevapsız gebelik belirtilerine benzer bir gebeliği doğrulamak için pozitif koşullar olarak kabul edilmektedir.

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.