Gebelik

Cinsel Birleşme de Geri Çekilme

Cinsel Birleşme

Siz değerli okurlar için cinsel birleşme de geri çekilme hakkında bir yazı hazırladım. Yazımda cinsel birleşme nedir, sevişmek, cinsel birleşme yolları, cinse birleşmeden geri çekilmek ne anlama gelir gibi sorulara cevaplar aradım. Yazıma herkesin aklında olan soruyu sorarak ve cevap vererek başladım. Umarım faydalı bir yazı olur. İyi okumalar.

Soru;

Korumasız Cinsel birleşmede Erkeğin Geri çekilmesi Erkek açısında tatminsizliğe yol açar mı?

Cevap :

Korumasız birleşmede erkeklerin geri çekilmesi her erkeğin yapısı göre değişe bilir. Geri çekilmeden dolayı tatmin olamayan veyahutta fizyolojik olarak boşalmanın tamamlanamaması  sorunlar doğurabilir.. Eğer bunu gibi bir sorun yoksa geri çekilme korumasız birleşmeye uygundur ama hamil kalmayı yüzde yüz engellemez. Erkeğin huzursuzluğuna yol açabilen gerçekleşmemiş veya yarım kalmış boşalma erkek açısında olumsuz sonuçlanabilir.

Cinsel Birleşmede Geri Çekilme

Geri çeklime il ilgili olarak diğer bir husussa geri çekilmede gerçekten erkek boşalma anında geri çekildiğini zannedebilir ama 1,2 milimlik sperm kaçma olasılığı oldukça yüksek.

Zevk Suyu olarak tanımlanan ve cinsel birleşmeyi kolaylaştırma için salgılanan bu sıvıda bile hamile kalmaya yeterli oranda sperm olduğunu açıklayan uzmanların tavsiyelerini bu videoda izleyebilirsiniz.

Konuyu yıldız oylaması ile değerlendirmeyi unutmayın.

Cinsel Birleşme

İnsanda cinsel uyarana verilen fizyolojik tepkiyi dört ayrı evrede incelenmektedir. Kadında ve erkekte cinsel işlev evrelerinin sırası aynıdır fakat zamanları farklı olabilir.Cinsel birleşme evreleri;

  1. Uyarılma evresi
  2.  Plato evresi
  3.  Orgazm evresi
  4.  Çözülme evresi’ dir.

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.