Yemek Tarifleri

Vücut Çatlakları Tedavisi

Siz değerli okurlar için vücut çatlakları tedavisi hakkında bir yazı hazırladım. Evet yaz geldi, bikini sezonu açıldı. Kadınlar hanginiz istemiyorsunuz rahat rahat bikini giymeyi. Makalemde de tam bu konuya değindim. Vücut çatlakları neden oluşur, vücut çatlaklarına ne yol açar, nasıl tedavi edilir, nasıl geçirilir gibi sorulara cevaplar aradım. İyi okumalar dilerim.

Vücut Çatlakları

Vücut çatlakları bir sürü sebepten kaynaklı oluşabilir. Esasında yazımın başlığından da anlayacağınız üzere vücut çatlakları başımıza geldiğinde dert ettiğimiz için vücut çatlaklarını önleme noktasında ne yapmalıyız kimse önemsemiyor. Vücut çatlakları çeşitli sebeplerle cildin iç kısımdan yırtılması demektir. Genelde vücut çatlakları kilo alıp vermeden kaynaklı cildin gerilip tekrar kendini bırakması sebebiyle meydana gelir.

Çatlaklar Nasıl Geçer?

Deri tabaksı vücudumuzda, kaslarımızın ve organlarımızın üzerini örter. Yapısı itibari ile kollojen bir yapıya sahiptir. Deride yağ tabakası, ter bezleri ve salgı bezlerimiz bulunur. Kişiler zaman içinde kilo alır ya da verirler. İnsan vücudu, vücutta biriken yağ tabakasına göre vucüt genişler ya da daralır. Bu daralma ve genişleme deri üzerinde bazı değişiklere yol açar. Deri bu değişikliklere bağlı olarak deride enine, boyuna pembe ya da beyaz renkte çizgiler oluşur. Bu çizgilere halk arasında ‘çatlak’ adı verilmektedir. Bu durumda çatlaklar, bacaklarda, basen , baldır ve bel çevresinde gözlenir.
Vücut ÇatlaklarıVücut çatlakları, özellikle bayanların hamilelik döneminde de ve hamilelik döneminden sonra da karşılaştıkları bir problemdir . Hamilelik sürecinde gebe bayanın karnında ve bacaklarında oluşan çatlaklar genişledikçe kaşıntıya yol açarak gebe bayanı rahatsız eder.
Çatlaklar, kilo alıp vermenin dışında sıcak ve soğuk iklimlerde vücudun nem dengesinin bozulması ile de ortaya çıkan problemlerden biridir. Ellerde ayaklarda ve yüzde özellikle dudaklar da görülür.
Erkek cildi kadın cildine göre daha kalındır ve yenilenme evresi daha uzun sürer. Cilt çatlakları nasıl tedavi edilir? Eğer bireyin cilt çatlağı ince çizgiler halinde ise ve hafif kilo alıp vermeden kaynaklanıyor ise tercih edeceğimiz bir yağ sorunumza çözüm olabilir. Ve bu oldukça basit bir yöntemdir. Tercihimize göre bebe yağı, zeytin yağı badem yağı ve türevi yağlardan uygun olan yağı tercih edip banyo sonrasında çatlak olan bölgelerimize nazikçe masaj yaparak uygulamamız yeterli olacaktır.
Hamile bayanlar da uzman doktorunuzun önerdiği özel içerikli vücut yağlarını kullanmalıdırlar.
Vücut çatlaklarının ciddi boyutlarda olan kişiler uzmanların yönlendirdiği doğrultuda lazer tedaviyi tercih edebilirler. Günümüzde bu lazer tedavi yöntemleri profesyonel olarak gerçekleştirilmektedir.
Cilt çatlaklarının tedavisinde bitkisel yağ karışımları ve bitkisel kremler de kişilerin tercihleri arasındadır. El, ayak, dudak ve yüz çatlaklarında çatlaklar oluşmadan önce vitaminli, güvenebileceğiniz nemlendiricilerle cildinizin nem dengesini koruyabilirsiniz. Eğer iklim değişikliğine maruz kalıp ciddi çatlakara sahip iseniz cildiye uzmanları tarafından önerilen ilaçlar, yağlar kremler kullanılmalıdır.

Vücut Çatlakları Doğal Tedavisi

Vücut Çatlakları Doğal TedavisiCilt çatlaklarının oluşmasından sonra aslında yapacak pek de bir çareniz kalmıyor. Onları yüzde yüz yok etmek ve eski haline döndürmek imkânsız ama yine birçok bakımla ve doğal tedaviler ile daha doğal görünmesini ve daha az fark edilmesini sağlıyor olabilirsiniz.
Sizler için evde hazırlayabileceğiniz ve faydasını göreceğiniz bir cilt çatlakları losyonu veriyor olacağız. Hem yapımı hem de uygulaması oldukça kolay.
Bir ayvanın çekirdeklerini çıkarınız ve biraz suyun içine koyup kaynatınız. Suyu sadece hafif üstüne çıkana kadar koymanız yeterlidir. Daha sonra bu karışımı süzünüz ve içine bir miktar hindistancevizi suyu katarak bir gün dinlendiriniz. Bu karışımı çatlaklarınızın olduğu kısımlara iyice yedirerek her akşam düzenli olarak yapınız. Bu karışı mutlaka masaj yapa yapa yedirmeniz gerekir unutmayınız.
Cilt çatlaklarınız için yağacağınız bu tarifi haftada ir taze yapmanızı öneririz. Bunların yanı sıra her zaman dediğimiz gibi daha ilk başlara önlem almanız ve kozmetik ürünleri kullanmanız sizlere çok fazla artı sağlayacak ve çoğalmalarını önleyecektir.

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.