SOĞUK ALGINLIĞINDAN KORUNMAK İÇİN EN ETKİLİ YÖNTEMLER

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Grip sezonu ve rahatsız edici soğuk algınlığı Son bahar ve Bahar aylarından çok yaşanıyor. bu acı çekmeniz gerektiği anlamına gelmiyor.Bunu için sizler için hazırladığımız bu makale de yararlanabilirsiniz.

Zencefil

Bu kök, hastalıklara ve soğuka neden olan bakterilere karşı savaşmaya yardımcı olan doğal bir antiviraldir.Bağışıklık sistemini artırmaya yardımcı olan antiseptik ve anti-inflamatuar özellikler içerir. Zencefil, soğuk algınlığı belirtilerini hafifletmeye yardımcı olan bir antihistaminik ve dekonjestan gibi davranır. Ayrıca, özellikle soğuk virüslerin en yaygın ailesi olan rinovirüsleri hedef alan seskiterpenler denilen kimyasallar içerir. Yemeklerinize ekleyin veya düzenli olarak taze zencefil çayı için.

Bal 

Bal büyük antioksidan, antiviral ve antibakteriyel özellikler sağlar, bağışıklık sistemini güçlendirir ve boğaz ağrısı ve boğaz ağrısı yaşar. Sıcak limon suyuna veya zencefil çayınıza 1-2 çorba kaşığı ekleyin.

 

Limon

Limon suyunun temas ettiğinde zararlı virüsleri öldürebileceğini biliyor muydunuz? Antiseptik, antioksidan ve temizleyici özelliklere sahiptir ve C Vitamini bakımından çok zengindir. Kış aylarında sıcak limon suyu bağışıklık sisteminiz için harika. Tat zevk değil, sadece biraz bal ekleyin. Fakat konsantrasyonundan değil, gerçek organik limon suyundan emin olun.

Sarımsak

Sarımsak enfeksiyonlar için harika ve vücudun bağışıklık sistemini uyarır. Ezilmiş, doğranmış veya kıyılmış çiğ tüketildiğinde en iyi sonucu verir. Aşırı pişmiş sarımsak, önemli tıbbi bileşikleri ve etkili olması için gerekli olan enzimleri yok edebilir.

Cayenne

Cayenne, C vitamini bakımından zengin olup, soğuk algınlığının üstesinden gelmeye yardımcı olabilir. Vücudun bağışıklık sistemini destekler ve karın durumunda ağrı genellikle normal gastrointestinal fonksiyona hızlı bir dönüş getirir. Cayenne, vücudundaki dolaşımı uyaran karakteristik “ısı” ile tanınır. Boğaz ağrısı ile de çok etkilidir.

 

Ham Elma Sirkesi 

Ham elma sirkesi, sindirimi teşvik eden, vücudun pH seviyelerini dengeleyen, vücudu detoksize eden ve bakteri ve virüslerle mücadele eden güçlü enzimler içerir. Sabahları salatanıza koyun veya elma sirkesi ile sıcak su deneyin. Güne başlamak ve daha enerjik hissetmek için harika bir yoldur!

 

Şekeri kaçının

Şeker kilo almaya neden olur, ayrıca bağışıklık sisteminizi de zayıflar. Şekerli içecekler veya gıdalar, bağışıklık sisteminin enfeksiyonlardan ve bakterilerden kurtulmak için görevini yapmasını engelleyebilir. Ancak, şekeri kullanmaktan kaçınmak soğuk bir grev yapmadan önce yapılır.

 

Vitamin al

Bağışıklık sağlığı için gerekli olan bazı mikro besin öğeleri vardır – özellikle kış aylarında. Çoğu kişi diyetleri yoluyla bu besleyicilerden yeterince yararlanmaz. Hasta olduğunuzda veya hasta olduğunuzda ek miktarlar almanız büyük bir yardım olabilir. Bunlar arasında: C vitamini, A, D, Çinko, Selenyum, Omega-3 yağ asitleri ve iyot bulunur.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

1 Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir