Sağlık

Saç Büyüten Çay Ağacı Yağı

Saçların incelmesi her kadının en kötü kabusudur.Saçlarınızın büyümesi zordur, Saçınızı eski ihtişamına geri getirebileceğiniz yollardan biride Çay Ağacı Yağı dır.

Saçların Hızlı büyümesi ve gür bir hale gelmesi için Çay ağacı yağı bu iş için birebir. Fakat nasıl kullanıldığına ,niteliğine girmeden önce çay ağacının ne olduğuna bir göz atalım.

Çay Ağacı Yağı Nedir?

Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı, çay ağacı çalılarından çıkarılan uçucu bir yağdır. Avustralya’ya özgü. Kafa derisi ve cilt sorunlarının tedavisinde popüler bir çare haline gelen güçlü antimikrobiyal özelliklere sahiptir .Genellikle şampuan ve kremi gibi kozmetik ürünlerde ve kepek ve akne gibi sorunları tedavi etmek için kullanılır.

Çay Ağacı Yağı Saç Büyümesini Nasıl Destekler?

Çay ağacı yağı, toksinleri boşaltmaya ve uyku halindeki kıl köklerini uyarmaya yardımcı olan kan dolaşımını geliştirir. Çay ağacı yağı antiseptik, antifungal, antibakteriyel, anti-inflamatuar ve antioksidan özellikleri saçınızın temiz ve sağlıklı kalmasını sağlar. Geliştirilmiş kafa derisi sağlığı, foliküllerin beslenmeye daha fazla duyarlı olmasını sağlar ve tıkanmamış gözenekler, engellenmeyen tüylerin gelişmesine yardımcı olur.

Çay Ağacı Yağı Yağlı Saçlar Etkisi Nedir?

Yağlı saçlar için uçucu yağ, gözenekleri temizlemeye ve overzealöz sebase bezleri yatıştırmaya yardımcı olur. Çoğu zaman saç dökülmesi tıkanmış folliküllerin ve tahriş olmuş bir saç derisinin doğrudan bir sonucudur. Aynı zamanda, kafa derisi sağlığını antimikrobiyal özellikleri ile iyileştirir.

Saç Büyümesi İçin Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır?

Çay ağacı yağı kuru ve yağlı saç tiplerinde saç büyümesini iyileştirmek için kullanılabilir. Saçınız için mükemmel saç büyüme özümünü oluşturmak için bu uçucu yağa çeşitli maddeler ekleyebilirsiniz.

Çay ağacı yağı kullanmanın en iyi yollarından biri diğer taşıyıcı yağlarla kombinasyon halindedir. Aşağıda, saç dökülmesini durdurmak ve saç büyümesini artırmak için çay ağacı yağı kullanımına ilişkin adım adım bir rehber yer hazırladık.

Çay Ağacı Yağı ile Saç Büyümesi için  Yağ Kullanımı;

Çay ağacı yağı kullanmadan önce seyreltilmelidir. Birkaç damla uçucu yağı ile normal yağlarınız arasında birleşerek, saç derisinin sağlığını iyileştiren bir saç büyütme çözümü oluşturabilirsiniz. Çay ağacı yağı yeni saç büyümesine yol açarken, taşıyıcı yağ, folliküllerin beslenmesine yardımcı olacaktır. Zaten saçlarınız için en iyi yağların ne işe yaradığını biliyorsanız, bu size avantaj sağlayacaktır. Değilse, hangi yağların saç türünüze en uygun olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Karışım için Gerekli olan Malzemeler:

 • Herhangi bir taşıyıcı(saçlara faydsına inandığınız bir yağ.örg.: zeytin yağı gibi) yağı 2 çorba kaşığı
 • 10 damla çay ağacı yağı
 • Karıştırma için kase
 • Sıcak havlu

Nasıl Uygularım?

 1. Taşıyıcı yağını çay ağacı yağı ile karıştırma kabında karıştırın.
 2. Yağ karışımını biraz sıcak olacak şekilde ısıtın. Besin kaybına neden olabileceğinden mikrodalga fırını kullanmayın. Bunun yerine, yağ karışımını içeren kaseyi sıcak su içeren daha büyük bir kaba koyun.
 3. Saçınızı bölümleyin ve ısınmış yağları kafa derisine ve saçınızın uzunluğuna sürün.
 4. Tüm kafa deriniz yağda kaldıktan sonra, 10 dakika boyunca masaj yapın.
 5. Başınızın çevresine sıcak nemli bir havlu sarın. Bu, folliküllerin açılmasına  yardımcı olacak sıcak bir ortam oluşturacak.
 6. Havluyla 20 dakika bekletildikten sonra yağları şampuan ve saç kremi ile durulayın.
 7. İsteğe bağlı olarak, yağınızı gece boyunca saçınıza bırakabilirsiniz.

Ne Sıklıkla uygulayacağım?

Saçınızı çok sık yıkamak saç sağlığınıza zararlı olabileceğinden saçınıza sıcak yağla haftada üç defadan fazla uygulamamanız lazım. Yağlı saç türleri için jojoba veya zeytin yağı gibi hafif yağları kullanabilir.

Önlemler !

 • Besin maddelerini kaybedebileceğinden ve kafa derinizi yakma riskinden dolayı yağı aşırı ısıtmayın.
Etiketler
Devamını Gör

Benzer Yazılar

1 thought on “Saç Büyüten Çay Ağacı Yağı”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir