Anne-Bebek

Pediatrik Nebülizör

Bir nebülizör sıvı tıbbı sis haline getirir, böylece akciğere kolayca aktarılır. Nebülizer, doğrudan akciğerlere ilaç verir ve astım hastalarına veya solunum problemi olan diğer hastalara verilir. Bugün, nebülizör genellikle doktorun talimatlarına göre evde kullanılır. Bazı solunum koşullarına sahip bebekler için, ilaç vermede bebek nebulizörleri kullanılır.

Pediatrik Nebülizör nedir?

Bu makalede, size bir bebek nebülizörünün evde nasıl kullanılacağını göstereceğiz.

  • İhtiyaç duyacağınız şeyler bebek nebülizörü, doktor reçetesi ve bir sandalye.
  • Her şeyden önce, bebek nebülizörünü düzgün bir şekilde monte etmeniz gerekiyor. Parçaları monte ederken üretici talimatlarını dikkatlice izleyin. Nebülizör monte edildikten sonra nebülizörü ve ilacı sandalyeye kadar yakınlaştırın, böylece oturduğunuzda erişebilirsiniz.
  • Şimdi en rahat konumunuza oturun ve bebeğinizi kollarınızla toplayın. Kollarının rahat olduğundan emin olun, çünkü rahatlarlarsa, bebek nebülizörü ile prosedüre hoşgörülü olma olasılıkları daha yüksektir.
  • Bir sonraki adım ilaçları bebek nebülizör kabına dökmektir. Daha sonra doktorun reçete ettiği takdirde normal tuz ile seyreltin.
  • Şimdi maskeyi dikkatlice yerleştirin ve bebeğin yüzüne sabitleyin. Kemer nedeniyle tahrişi ifade ediyorsa, istenen efektleri elde etmek için maskeyi yüzüne yakın tutabilirsiniz.
  • Yapılması gereken en son şey, ilacın verilmesine başlamak için bebek nebülizörünü açmaktır. Tedavi beş ila on dakika sürer ve sut durduğunda tedavinin tamamlandığını anlamalısınız. İlaç tamamen verildiğinde nebülizörü kapatın.
  • Çocuğunuz nebülizatör için çok fazla tahriş ediyorsa, onu zorlamaz. Bunun yerine, daha kolay bir ilaç almak için uyurken kullanın. Bununla birlikte, bebeği nebülizör tedavisinden hemen önce beslememeyi unutmayın çünkü ilaç öksürüyordur ve tam bir karın varsa, kustu olabilir.
Etiketler
Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir