Mutfak Dolabı Düzenleme

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bahar gelmeye başladı. Havalar ısındı, bahar temizliği yapılıp eve ayrı bir renk katmak gerekir. Mis gibi yemekler yapmak için mutfakta ciddi düzenlemeler yapmak gerekir. Bu yazı dizimizde sizlere mutfak dolabı düzenleme hakkında bilgi vereceğiniz.

  1. Adım: Temizliğe hazırlık

İlk iş dolapta yer alan gereksiz ürünleri temizlemektir. Tarihi geçmiş ürünler çöpe atılır. Dolapta gereksiz yer kaplayan besinlerin düzenlenmesi dolapta size yer kazandıracaktır.

  1. Adım Mutfak dolabının temizlenmesi

bulaşık deterjan ve kimyasal maddeler mutfak dolabınıza zarar verecektir. Sirke suyuyla hazırlanan karışımla mutfak dolabını temizlemeniz tavsiye edilir.  1 kova suya 1 çay kaşığı bulaşık deterjanı 1 su bardağı sirke dökerek karışım oluşturun. Karışımı bez ve süngerle dolabınızı silmeye başlayın.  Kuru bir bezle sildiğiniz yerleri kurulamayı unutmayın. Ahşap ve tahta dolaplar ıslandığı zaman şişme yapabilir.

  1. Adım Dolapların güzel kokması

Mutfak dolapları temizlendikten sonra dolabın içine koku koyulur. Leylak kokusu ile dolabınızın içi mis gibi kokar.  Bir karış tül ve bez parçasının içine kurutulmuş lavanta ve manolya koyabilirsiniz.Bu bezi iple tutturup dolabın içine asabilirsiniz.

  1. Adım Küçük Eşyaların düzenlenmesi

Çatal bıçaklarınızı düzgün gösterecek bir çatal kaşıklık alabilirsiniz. Kahve bardaklarınızı asabileceğiniz güzel bir askı alabilirsiniz. Kuru bakliyatları üst üste güzel bir şekilde istifleyebilirsiniz.

  1. Adım En çok kullananları öne almak

En çok kullanılan tava, tencere gibi mutfak eşyaları kolay ulaşılabilecek yere konulmalıdır. Teflon tavaların çizilmesine engel olmak için iki katlı havlular kullanabilirsiniz.

  1. Adım Kırılabilir Mutfak Eşyalarının Düzenlenmesi

Kırılabilen sürekli kullanılmayan eşyaları dolabın en üst bölümünde saklamak en mantıklı olandır. Çorba takımları narin çay setlerinin üst rafında saklamak doğru olacaktır.

  1. Adım Baharat Raflarının Düzenlenmesi

Baharat takımları ocağa yakın olmalıdır. Cam kavanozlar baharatlar için çok sağlıklı saklama kaplarıdır.

Baharat kaplarının nemlenmemesi için kapakların sıkı kapalı olmasına dikkat edilmesi gerekir. Baharatlıkların içinde farklı kaşıkların bulunması gerekir.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir