Sağlık

Modern Dünyada Sağlıklı Yaşam Tarzı

Sağlıklı Yaşam

Son yıllarda pek çok insan egzersiz yapmaya, yoga derslerine girmeye ve birçok ülkede sıkı diyet uygulayarak başladı. Bu faaliyetlerin ardındaki nedenler, iş stresi, şeker hastalığı çeken insanlar, yiyecekleri çok fazla tüketen insanlar, kirlilik ve devam eden kentleşme gibi birçok şeydir. Şehirlerde yaşayan insanların birçoğu, vücutlarındaki karbon monoksitin aşırı miktarda alınması nedeniyle ağır bir kirlilik yaşıyor.

Sağlıklı Yaşam Tarzı

Çoğu insanın sigara içme ve alkol bağımlılığı yaptığı son araştırmalarda bir kuruluş tarafından 100 kişiden yüzde 60’ı sağlıklı olmaktan çok daha fazla içki içiyor. . Ayrıca çoğu ülkede alkol istismar eden kadın nüfusun yüzdesi artmaktadır. Bu nedenle birçok doktor insanların düzenli egzersizleri yaptırmalarını ve boş zamanlarında da spor yapmalarını öneriyor. Son on yılda kalp hastalıkları% 35’den% 70’e kadar çok büyük bir artış gösterdi. Son yıllarda çocukların çoğu, anne-babalarımızın sağlıksız ve yaşam tarzının bir sonucu olarak hastalıklarla doğarlar. Bu nedenle, bu zamanlarda sağlık ve genç nesillerimizin sağlıklı olması için bazı kurallara uymak gereklidir.

Sağlıklı kalmak, düzenli egzersiz yapmak gibi sağlıklı alışkanlıklarla vücudumuzun temiz tutulmasından başka bir şey değildir. Her şeyden önce, ortalama bir yaştaki bir birey için 2 km’lik düzenli bir koşu yeterlidir. Üniversiteye kadar olan okul günlerinde herkes bir ya da daha fazla spor dalında çalışıyor ancak insanlar iş bulduklarında sağlığını unutuyorlar ve kısa süre içinde işlerinde yoğunlaşıyorlar. Düzenli muayeneler için her 3-4 ayda bir doktora danışmalısınız. Stresli olmamalı – eğer stres bulursa, her gün yoga dersleri almalı, böylece kan basıncı normal olacaktı. Aksi halde, onları kalp hastalığına götürecek hiper kan basıncına veya hipoya götürebilirdi. ABD’de ve dünyanın geri kalanında bulunan kurumsal şirketlerin çoğunda diyetisyenler, fizyoterapistler ve çalışanlarına iyi doktorlar istihdam edilmektedir.

Tartışmak istediğim bir sonraki diyet diyettir, çünkü alım Aldığımız gıdalar, insan vücudundaki enerji dönüşümü veya kullanımı için yararlı olacak tüm yağlı yağlar, karbonhidratlar, proteinler ve gerekli enzimlerin sorumluluğundadır. Piyasada bulunan abur cubur lokumundan kaçınarak diyeti çok sıkı takip etmeliyiz. Yakın tarihli bir araştırma, insanların çoğunun abur cubur tüketimi ile hasta olduğunu belirtiyor. Az yağlı bir yiyecek önerilir, çünkü daha fazla yağ içeriği alarak, kalp hastalığına neden olabilecek yüksek tansiyona neden olan damar ve arterlerde insan vücudunda birikim olacaktır. İnsan vücudundaki yağları azaltmak için insan vücudundaki yağları kontrol ederek yiyeceğimizde daha az yağ veya peynir veya tereyag almamız gerekir. Düzenli egzersiz, insan vücudundaki yağın kontrolünde yardımcı olacaktır.

Spor yaparak, insan vücudunda iyi bir egzersiz olacaktır. Yüzme de iyi bir spordur. Vücut ağırlığını boyumuza göre korumalıyız. Orada sağlık sorunlarımızı en fazla ölçüde azaltabiliriz. Tartışmamı, düzenli bir egzersiz veya yoga ile sıkı bir diyet ve spor yapmakla ve düzenli olarak kontrol ederek vücudumuzu sağlıklı tutabildiğimi söyleyerek yukarıdaki konuya ilişkin tartışmamı tamamladım, sonuçta “Sağlık Zengin Servet” demekti.

Etiketler
Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir