Gebelik

Gebelikte Kara Biberden Kullanımı

Gebelikte Kara Biber

Karabiber, depresyondan soğuk algınlığıyla mücadeleye kadar birçok hastalığın tedavisinde on yıllardır kullanılmaktadır. Bu, üretilen içerikleri kullanmaktan kaçınmak isteyenler için iyi bir haber olabilir, ancak bu güçlü baharatın gebelikte güvenli olup olmayacağına dair giderek artan bir tartışma var. Bu makalede, hamile iken karabiber kullanmanın avantaj ve dezavantajlarını keşfedeceğiz.

Gebelikte Kara Biberden Kullanımı

Faydalar

Daha önce de açıkladığım gibi, karpuzu serpiştirmek için birçok fayda var. Bu iyi yemek baharatının ekstra ekstra. Hamilelik veya şu anda hamile kalma şansını artırmak isteyenler için, karabiber folik asit içeriyor; folik asit, spina bifida gibi fetüsün gelişme riskini azaltmak için bilim adamları tarafından onaylandı. Aynı zamanda kan basıncını kontrol etmeye, soğuk algınlığı ile mücadeleye ve hatta depresyonun yönetimine yardımcı olur. Bir kadın bağışıklık sistemi gebe kalırken önemli ölçüde zayıflar, çünkü antikorları gebeliğin son haftalarına kadar bebeğe aktarılır, bu nedenle bağışıklık sistemini doğal olarak arttırmak için herhangi bir yöntem düşünülmelidir.

Dezavantajlar

Hamile olanlar ve bu makaleyi okuyanlar için en sevdiğiniz baharatı yemeyi kutlamak biraz erken olabilir. Baharatlı yiyeceklere duyarlı olanlar biraz dikkatli olmalıdır. Baharatlı yiyeceklerden hoşlananlar, aşırı miktarda yemek yemenin midede rahatsızlığı olabileceğini söyleyecektir. Hamiliyseniz, bu daha fazla mide ekşimesi ve asit reflüye neden olabilir, bu da özellikle birinci veya üçüncü trimesterde olmanız durumunda ideal değildir. Ayrıca, bir köri işe başlayabilecek eski eşlerin hikayesini duymuş olabilirsiniz. Bunun nedeni, emeği indükleyebilen uterusu uyaran baharatlı maddelerden kaynaklanmaktadır.

Nutritionists ne diyor?

Karbon biberi hamilelikte ancak ölçülü olarak kullanmanın güvenli olduğunu onaylayan bir çok tavsiye vardır. Bazı kadınlar hamilelikte kara biber için istekte bulunurlar, ancak hafifletildiğinde bebeğe zarar gelmezler.

Sonuç

Açıktır ki Bu güçlü baharatı yemenin pek çok faydası vardır. Daha fazla tedaviye başvurmadan birçok hastalığa tedavide yardımcı olmak için doktorlar tarafından övüldü. Bunu söyleyince, herhangi bir baharat hafifletilirken hamile iken aşırı derecede alınırsa olumsuz yan etkilere neden olabilir. Sonuç olarak, akşam yemeği tabağınıza karabiber serpip tadını çıkarın, tadını çıkarın!

Etiketler
Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir