Sağlık

Biltong ve Birçok Sağlık Faydaları

Biltong nedir

Biltong nedir? Sağlık Faydaları?

Bir et sevgilisi misiniz? Evet ise, kesinlikle biltong denemelisin. Bu özel et türünün tamamı Güney Afrika’dan geldi ve bir süre sonra Avrupa, Amerika ve Avustralya pazarlarını da istila etti. Çoğunlukla sığırcıklara sürüngen benzeri görülür; sadece içerdiği maddeler ve müstahzarlar farklıdır.

Birçok kişi biltong alır çünkü cips, hamburger, kızartması ve benzerleri gibi sağlıksız atıştırmalıklara mükemmel bir alternatiftir. Kilolarını izleyen insanlar, bugün pazarda sığır eti sarsılmasına kıyasla daha az kalori içerdiğini bilmekten mutluluk duyar. Ancak, aşağıdakiler gibi sayısız sağlığa faydası vardır:

• Mükemmel protein kaynağı

İster kilo kaybediyorsanız veya biraz kas istiyorsanız, biltong size Ihtiyacınız protein. Araştırmalar bunun güvenli bir protein atıştırması olduğunu kanıtlıyor çünkü diğerlerine kıyasla kanserojen madde içermiyor. Haftada iki kez bir çift bilintinin keyfine varabilir ve kilo verme konusunda endişelenmenize asla gerek kalmaz, yalnızca kaslar. Sağlıklı kalmakta ve uyum içinde olmanız gerekmektedir.

• Düşük karbonhidratlar

Çoğu kimse sıklıkla kilo almanın ardındaki suçlu kişinin karbonhidrat olduğunu söylüyor. Durum buysa, hâlâ lezzetli biltongun tadını çıkarabildiğiniz ve hala vücudunuza ihtiyacı olan enerjiyi sağlayabildiğini bilmek güzel bir şey. Bu, birçok açık hava tutkunları, avlanmak, kamp yapmak, trekking yapmak ve benzeri şeyleri yapmak için kendileri için biltong almasını sağlar. Sadece birkaç ısırık ve rulo etmeye hazırsınız. Zayıflama yelpazelerinin aynı zamanda sağlıklı ve kesinlikle daha lezzetli olması nedeniyle biltong’u diğer düşük karbonhumlu et ürünlerinin yerini alması tavsiye edilir.

• Kimyasal içerik yok

Bazı et ürünleri, sizin için tehlikeli Çünkü kimyasal içeriği çok yüksektir. İçeriğinde monosodyum glutamat, sodyum nitrat, yapay renklendirme ve lezzet verici maddeler ve koruyucular bulunur. Neyse ki biltong bunlardan hiçbirini içermez. Şaşırtıcı değil, pek çok kişi diğer kurutulmuş et ürünlerinde tercih ediyor. İçeriği sadece sirke, karabiber, tuz, kişniş, şeker ve et.

Biltong’un sağlığa olan faydaları, yalnızca insanlar için ideal değildir. Çocukların bu ürünün tadını çıkarabildiğini biliyor muydunuz? Nitekim, anneler diş çıkarma çocukları için biltong alıyorlar. Çığır ve lezzetli tadı, biltong’u ticari diş macunları ürünlerine mükemmel bir alternatif yapar.

Biltong’un sayısız sağlık faydası, herkesi teşvik etmek için yeterlidir, çünkü bugün piyasadaki en iyi et ürünüdür. Biltong al ve sisteminize zararlı kimyasalların girmesi konusunda endişelenmeden sağladığı protein ve düşük karbonhidratların tadını çıkarın.

Etiketler
Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir