Sağlık

Adet Sancılarına iyi Gelen 4 Çay

Hanımefendilerin en sık yaşamış olduğu şikâyetlerden birisi olan adet sancıları en fazlaca sorun haline getirdikleri bir hastalık türüne girmektedir. Çoğu vakit ağrıyan karnın niçin bu denli ağrıdığını anlamaz saatlerce kıvranırız. Bu bizler için zor durumlardır. Bunu atlatmanın yollarını derhal ilaçlarla ararız. Fakat bu doğru bir davranış değildir. Şundan dolayı adet dönemine ilaç kullanarak âdetin acele kesilmesine neden olur. Bu da sonradan bir ekip rahatsızlıklara yol açabilir. Baş ağrıları, bel ağrıları daha çok artar. Bundan dolayı vücut görevini tam olarak yapamadığından bu yarım kalır. Bunun daha sıhhatli olabilmesi için ilaçlara sarılmak yerine bizlere ilaç enerjisini verecek naturel bitkileri keşfetmemiz gerekir. Regl ağrıları genel anlamda adet öncesi zamanlara denk gelir. Daha henüz adet olmamanıza karşın bu anlamsız ağrıların süratli bir halde ilerlemesi canınızı sıkar. Bundan dolayı oldukca fazla gerilmiş olursunuz. Bu durumlarda hassasiyetinizi kimsecikler anlayamaz. Ve küçücük şeyden rutubet kapar pozisyonda bulursunuz kendinizi. Eğer stres ve sinir ile bu dönemlerde başa çıkamıyorsanız bunun için çözüm aramaları gerekirse bu mevzuda uzman birinden yardım almalısınız. Peki, bu durumlarla kolay bir halde baş etmek regl sancılarını azaltmak için ne yapmanız gerekir? Bizlerde sizlere bu mevzuda detayları sunduk ve tane sancıları için çay içerken hangi itki çayının size ağrı kesici kadar etkili bulunduğunu araştırdık. Bakalım bunlar tam olarak neler hep beraber öğrenelim.

Nane Çayı: Hem kokusu ile hem de rahatlık veren şifası ile bu kez naneyi bir tek çayda deneyin. Çeşitli yemeklerde sevmiş olarak kullandığınız naneyi taze yaprakları ile kaynatın ve nane çayını elde edin. Bu sizin için son aşama yararlı olacak sizi çeşitli ağrılara karşı koruyacaktır. Nane çayını isterseniz limonlu da tüketebilirsiniz. Regl sancıları için ağrı kesici tesiri bulunmaktadır. Ek olarak sizi sakinleştiren ve gerginliğinizi azaltan faydası da bulunmaktadır. Kışın gribal enfeksiyonlarda en fazlaca tercih edilen çaydır.


Zencefilli Çayı:
Sıhhat açısından oldukça yararları bulunan zencefilin bu dönemlerde ne kadar etkili bir ilaç bulunduğunu biliyor muydunuz? İçinde mevcud enzimler ve değişik elementler hem de ilaç kadar etkili bir görevi üstüne alıyor. Yalnız günde 2 bardak zencefil çayından içmek tane öncesi hastalık tablosu için oldukça idealdir. Karın haznesinde ve kasıklarda şiddetli bir halde oluşan ağrıyı tespit eder. Sonrasında bu ağrıları en aza indirerek sizin naturel yolar ile iyileşmenize aracı olur. Zencefilli nebat çayı bu dönemlerde en oldukca tercih edilen nebat çayları içinde yer verilmiştir. Bir tek tane sancılarına iyi gelmiyor. Çeşitli baş ağrıları, migrene ve sinüzite bağlı durularda da endikedir. Ağrıların hafiflemesini sağlar. Ve size enerji vererek bağışıklığınızın daha kuvvetli olmasına yarımcı olur.


Papatya Çayı:
Her türlü bulantı ve kusmalarda kullanılan üstelik çeşitli karın ağrısı boğaz ağrısı hatta idrar enfeksiyonlarda etkili olan papatya çayının bir de tane süreci öncesinde ve ya sonrasında ne kadar yararlı bir nebat bulunduğunu biliyor muydunuz? Eğer sık tane sancısı yaşayan birisi iseniz ve geceleri uykunuzu kafi bir halde sağlayamıyorsanız bu size hem şifa hem de uyku düzeninizin oluşmasına katkıda bulunacaktır. Sizlerde papatya çayı içerek zor günlerinizde daha sakin ve ağrısız dakikalar yaşayabilirsiniz. Bu yüzden size önereceğimiz bu nebat çayından kesinlikle tüketmeniz gerekir.

Hayıt Çayı: Bilhassa Akdeniz bölgesinde ve Orta Asya’da bulunan, hayıt ağaçlarından elde edilmiş bu nebat çayı başta göğüs hastalıklarına sonrasında tane döneminde ortaya çıkan gerilmiş durumlarda ve kasık ağrılarında oldukça etkilidir. Aktarlardan kolaylıkla bulabileceğiniz hayıt çağı sizi en kısa zamanda organik yöntemler ile iyileştiriyor. Sizlerde naturel yöntemlerle iyileşebilir hayıt çayını demleyerek çeşitli ağrı ve sancılardan kurtulabilirsiniz. Hayıt çağının en güzel özelliği siniri yatıştırması sizi sakin bir halde uyumlu bir insan şekline döndürmesidir. Uykusuzlukların giderilmesinde de kullanılabilir.

Kaynak : bilgiustam.com

Etiketler
Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir